You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Yükleniyor...

Bob Doneley

Onursal Konuşmacı

Dr. Bob Doneley 1982 yılında Queensland Üniversitesi'nden mezun oldu ve 1988'de Batı Toowoomba Veteriner Cerrahi Merkezi'ni açmadan önce Bundaberg, Brisbane, Toowoomba ve İngiltere'de veteriner hekim olarak çalıştı.

Kuş hekimliğine olan ilgisi, mezuniyetinden kısa bir süre sonra Bundaberg Muhabbet Kuşu Birliği'nin kendisinden bir konuşma yapmasını istemesi ve öğrenci iken bu konuda neredeyse hiçbir şey öğretilmediğini farketmesi ile başladı. Bu ilgiyi özel çalışma, meslektaşları ziyaret etme ve konferanslara katılarak sürdürdü.

2003 yılında Avustralya ve Yeni Zelanda Veteriner Fakültesi (FANZCVS) bursunu aldı ve Queensland'in ilk, Avustralya'nın üçüncü kuş uzmanı oldu. Aynı yıl Avustralya'da veteriner bilimine olağanüstü katkılarından dolayı Avustralya Koleji Ödülü'ne layık görüldü.

Queensland Üniversitesi Gatton kampüsündeki Veteriner Hekimliği Merkezi Küçük Hayvan Servisi Bölüm Başkanı olarak görev yapmak için 2010 yılında 22 yıllık çalışmasını bıraktı. Şu anda Kanatlı ve Egzotik Pet Servisin başkanlığını yapan, sürüngen, küçük memeliler ve vahşi yaşam tedavileri yanı sıra kuş uzmanı olarak çalışan bir doçent. Avustralya ve Yeni Zelanda Veteriner Fakültesi tarafından 2015 yılında Meritorious Service Ödülü'ne layık görüldü. 2018 yılında da kendisine Kanatlı Veteriner Hekimler Derneği'nin yıllık T.J Lafeber Avian prestij ödülü verildi.

Halen Avustralya Veteriner Hekimler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve AVA Başkan Yardımcısıdır.

Veteriner fakültesi ve veteriner tekniker öğrencilerine kuş ve egzotik hayvan hekimliği dersleri vermektedir. Kuş tıbbı üzerine iki ders kitabı yayınlamıştır (bir tanesi Almanca, Türkçe ve Çince'ye çevrilmiş ve 2016 yılında ikinci baskı olarak yeniden basılmıştır). Sürüngen tıbbı ve cerrahisi üzerine bir ders kitabı ve ayrıca yedi ders kitabında bölümler yazmış ve veteriner dergilerinde sayısız makaleleri yayınlanmıştır.

Haber Bültenine Kaydol.

18. Uluslararası Sürekli Eğitim Kongresi

Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center

İletişim

+90 (530) 300 74 84

[email protected]

Vali Konağı Cad. Kodaman Sk. Yonca Apt No:20/5 Nişantaşı / ŞİŞLİ / İSTANBUL