You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Yükleniyor...

Petra Schnitzer

Egzotik

Petra Schnitzer, 2010 yılında Viyana Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden en yüksek notla mezun oldu ve ‘’Hermann kaplumbağasındaki (Testudo hermanni) normal bakteri florasının üreme mevsimi boyunca tekrarlanan incelemelere dayalı olarak değerlendirilmesi’’ konulu tezini savundu.

Mezuniyet öncesi aynı üniversitenin Kuşlar, Sürüngenler ve Balıklar Hastanesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Dr. Schnitzer, Loro Parque'de (Tenerife, İspanya) veteriner hekim olarak çalışmış ve daha sonra Avrupa Zoolojik Tıp Koleji'nde (Kuş Tıbbı ve Cerrahisi uzmanlığı) ihtisasını tamamlamıştır.

2014 yılında "Laboratuvar Hayvanlarının Bakımı ve Refahı" konulu uzmanlık kursuna katıldı ve 2015 yılında Egzotik Hayvan Uygulamalarında ISVPS Genel Uygulayıcı Sertifikasını aldı. Sidney Üniversitesi (Avustralya) Egzotik ve Serbest Yaşayan Hayvan Hastanesi’nde çalıştıktan sonra, 2021 yılında "Avustralya Serbest Yaşayan Türler Tıbbı" alanında Avustralya ve Yeni Zelanda Üniversite Sınavını başarıyla geçti ve bu yeterliliğe sahip tek Avrupalı ​​veteriner hekim oldu.

2023'ten beri Amerikan Egzotik Hayvan Hekimliği Koleji'nin (ACEPM) Diplomatıdır.

Petra Schnitzer’in anadili Almanca olup, İtalyanca (C1) ve İngilizce (C1) konuşmaktadır ve temel düzeyde İspanyolca bilmektedir.

Son olarak Dr. Schnitzer birçok uluslararası kursta konuşmacı ve eğitmen olarak yer almış, kuş tıbbı üzerine kitaplar yazmış ve birçok bilimsel makalenin yazarlığını veya ortak yazarlığını yapmıştır. 

Haber Bültenine Kaydol.

18. Uluslararası Sürekli Eğitim Kongresi

Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center

İletişim

+90 (530) 300 74 84

[email protected]

Vali Konağı Cad. Kodaman Sk. Yonca Apt No:20/5 Nişantaşı / ŞİŞLİ / İSTANBUL