You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Yükleniyor...

Antonella Puggioni

Tanısal Görüntüleme

Antonella Puggioni Kısa Özgeçmiş

DrMedVet, CertVDI, ECVDI Diplomatı, PGDipUTL, Eğitimde İnovasyon ve Yaratıcılık Diploması

Radyoloji Bölümü

Veteriner Fakültesi

Dublin Üniversitesi Koleji

Tel. : 00353-1-7166099

Mob. 00353-0857359652

 

EBVS tarafından tanınan bir Avrupa Veteriner Teşhis Görüntüleme uzmanıyım ve 2007'den beri UCD Veteriner Fakültesi'nde Yardımcı Doçent ve UCD Veteriner Eğitim Hastanesi'nde Klinik Radyolog olarak çalışıyorum. Aralık 2022'de Doçentliğe terfi ettim.

Memleketim olan İtalya'nın Sassari kentindeki Veteriner Fakültesi'nden 1999 yılında mezun oldum. Kısa bir süre küçük hayvan muayenehanesinde çalıştıktan ve Dublin'deki Üniversite Veteriner Hastanesi'nin at hastanesinde çalışmak üzere burs kazandıktan sonra, 2002 yılında Dublin'deki Üniversite Veteriner Hastanesi'nde tanısal görüntüleme alanında uzmanlık eğitimine başladım. Dört yıllık eğitimim sırasında Royal College of Veterinary Surgeons'tan (2005) Veteriner Teşhis Görüntüleme Sertifikası ve European College of Veterinary Diagnostic Imaging'den (2006) Veteriner Teşhis Görüntüleme Diploması almaya hak kazandım.

İhtisasımı bitirdikten sonra, UCD Veteriner Fakültesi'ne Yardımcı Doçent olarak atandım (2007). 2019 yılında üniversite öğretimi ve öğrenimi alanında Profesyonel Diploma almaya hak kazandım. 2022 yılında UCD İnovasyon Akademisi tarafından Girişimci Eğitimciler için İnovasyon ve Yaratıcılık Sertifikası ile ödüllendirildim. 2023 yılında UCD İnovasyon Akademisi tarafından Girişimci Eğitimciler için İnovasyon ve Yaratıcılık Profesyonel Diploması ile ödüllendirildim.

2018 ve 2023 yılları arasında MVB lisans programının 4. yılının ve lisansüstü giriş programının III. aşamasının koordinatörlüğünü yaptım.

Haziran 2023'te Avrupa Veteriner Teşhis Görüntüleme Birliği (EAVDI) Başkanı seçildim.

İtalya (Sassari ve Teramo Fakülteleri) ve Estonya (Eesti Maaulikool Tartu) Üniversitelerine misafir profesör olarak davet edildim. Ulusal ve uluslararası kongrelere (İtalya'da SCIVAC, İspanya'da AVEPA, İrlanda'da AVA) davetli konuşmacı, ultrason ve radyoloji kurslarına ve CPD'ye (CPD Solutions UK - Küçük Hayvan Tanısal Görüntüleme Sertifikası Modül 3 Eğitmeni -, İtalya'da SCIVAC, İrlanda'da XLvet/PVN/VICAS/Kildare vet soc) eğitmen olarak katıldım.

Bilimsel makaleler ve konferans bildirileri arasında toplam 34 bilimsel yayınım var ve tanısal görüntüleme ile ilgili ders kitaplarında üç bölümün yazarıyım veya ortak yazarıyım.

İş yüküm, okuldaki akademik görevlerim ile Üniversite Veteriner Hastanesindeki klinik sorumluluklarım arasında bölünmüş durumda ve tanısal görüntülemeye olan tutkumu, lisans ve lisansüstü öğrencilerimize derslerde ve klinik rotasyonları sırasında, mümkün olan en iyi üçüncül öğrenme deneyimini sağlamaya olan bağlılığımla mükemmel bir şekilde harmanlıyorum.

İlgi alanlarım Tanısal Görüntülemenin tüm yönlerine yayılmıştır.

Bir DVMS öğrencisinin tez danışmanıyım ve iki öğrencinin de eş danışmanıyım.

Şu anda doktora için kayıtlıyım.

Haber Bültenine Kaydol.

18. Uluslararası Sürekli Eğitim Kongresi

Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center

İletişim

+90 (530) 300 74 84

[email protected]

Vali Konağı Cad. Kodaman Sk. Yonca Apt No:20/5 Nişantaşı / ŞİŞLİ / İSTANBUL