Sebastien Behr

Biyografi - Sebastien Behr DVM (Hons) DipECVN MRCVS

Toulouse Tıp Paul Sabatier Fakültesi ödüllü

RCVS Veteriner Nörolojisi Uzmanı

Avrupa Veteriner Nöroloji Uzmanı

Sebastien, Fransa'nın Toulouse Veteriner Okulu'ndan 2001 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Fransa Küçük Hayvan Veteriner Hekimler Derneği ve Toulouse Üniversitesi Sabatier Tıp Fakültesi ‘yılın en iyi tezi’ ödülünü kazanan ‘Köpekte Serebrospinal Sıvısı Proteinleri’ konulu veterinerlik tezini sundu. Bir sonraki yıl Fransa’nın en büyük özel küçük hayvan hastanesi olan Paris'teki Fregis küçük hayvan hastanesinde staj yaptı ve ardından 2002'den 2005'e kadar üç yıl aynı hastanede Nöroloji ve Beyin Cerrahisinde ihtisas yaptı. İhtisası sırasında araştırmalarını serebrospinal sıvı analizi ve merkezi sinir sisteminin enflamatuar bulaşıcı olmayan hastalıkları üzerinde yoğunlaştırdı. Sebastien, 2006 yılında Avrupa Veteriner Hekimleri Nöroloji Derneği Diplomatı olmaya hak kazandı ve bir sonraki yıl Veteriner Nöroloji RCVS Uzmanı oldu.

Sebastien, Küçük Hayvan Uygulamaları Dergisi'nin (Journal of Small Animal Practice) nöroloji alanı eski yardımcı editörüdür ve Avrupa Veteriner Hekimleri Nöroloji Derneğinin Eğitim ve İnceleme (Education and Examination) Komitesinin eski bir üyesidir.

Sebastien şu anda İngiltere Willows Veteriner Merkezi ve Referans Servisi’nde nöroloji-beyin cerrahisinin başındadır ve altı nörologdan oluşan bir ekibe rehberlik yapmaktadır. Santral sinir sisteminin idiyopatik enflamatuar hastalıklarına, ileri nöro görüntülemeye ve 3D baskı ile ileri spinal cerrahiye özel ilgi duymaktadır. Sebastien ulusal ve uluslararası CPD kurslarında ve konferanslarında daimi konuşmacıdır.

Kongre Mekanı

Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği

14. Uluslararası Sürekli Eğitim Kongresi

8-9-10 Kasım 2019

WOW İstanbul Hotels & Convention Center

Kongre Sekretaryası