Maurica Zandvliet

Maurice Zandvliet

Ünvan: Dr. M. Zandvliet, DVM, MVR, PhD, ECVIM-CA Diplomatı (Dahiley&Medikal Onkoloji)

Mevcut Pozisyon:

Doçent, Utrecht Üniversitesi Veteriner Fakültesi Küçük Hayvan Klinik bilimleri Bölümü UU Hayvan Kanser Merkezi

Özgeçmiş: Veteriner hekimlik eğitimine başladığımda kendimi büyükbaş hekimi olarak hayal etmiştim. Ancak Utrecht’teki çalışmalarım sırasında çiftlik hayvanlarından kanatlı ve egzotik hayvan hekimliğine geçiş yaptım ve son olarak da küçük hayvanlarda kariyerime devam ettim. Küçük hayvan iç hastalıkları benim ana ilgi alanım olmuştur ve aldığım eğitim sonrası 2007 yılında Avrupa Uzmanlık kurul sınavını geçtim. Utrecht Üniversitesi’nde 2006-2010 yılları arasında iç hastalıkları ve yoğun bakım alanları dahilinde çeşitli alt disiplinlerde çalıştım ve bunu özel referans pratiği ile birleştirdim.

İlgi alanımı 2010 yılında tekrar değiştirerek onkoloji ve radyoterapiye odaklandım. Radyoterapide ek eğitimimi tamamladım ve 2015 yılında medikal onkoloji alanında Avrupa Uzmanlık sınavını geçtim.

Üniversitede çalışmak akademik kariyer gerektiriyor, bu nedenle Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Ana Bilim Dalı işbirliği ile (Prof. J. Fink-Gremmels danışmanlığında) doktora çalışmasına başladım ve 2014 Aralık ayında ‘’Canine Lenfoma’da İlaç Direnci’’ adlı tezimi başarıyla savunarak doktor ünvanımı aldım.

Veteriner onkolojisinde hasta bakımının zorlu teknik yönler, karşılaştırmalı biyomedikal araştırma ve tek sağlık felsefesi ile bağlantılı ideal kombinasyonunu buldum (evcil hayvanlar ve sahipler için).

Kalan az bir zamanda ailem ve koşu, kayak, dalış, at binme, seyahat ve arkadaşlarla Belçika birasının tadını çıkarmayı kapsayan hobilerim arasında bölünüyorum.

Yaklaşık 20 yıllık bir veteriner hekim olarak asla çok ileriyi planlamamayı ve sadece yolculuğun tadını çıkarmayı öğrendim. Yapacak çok şey ama az bir zaman var.

Kongre Mekanı

Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği

14. Uluslararası Sürekli Eğitim Kongresi

8-9-10 Kasım 2019

WOW İstanbul Hotels & Convention Center

Kongre Sekretaryası