Margie Scherk

Dr. Margie Scherk 1986 yılında Vancouver, BC’de Cats Only Veteriner Kliniği’ni kuran özel bir pratisyen hekimdir. Guelph Üniversitesi Ontario Veteriner Koleji’nden 1982 yılında mezun oldu. Amerikan Veteriner Hekimler Kurulu’ndan (ABVP) 1995 yılında, kedi hekimliği uzmanlığı kurul sertifikası aldı. En gurur duyduğu şeylerden biri, hayvanlarda ağrının hafifletilmesinde kullanılan Transdermal Fentanyl Patch’in kullanılmasında öncülük etmesidir. Ettinger ve Feldman'nın Veteriner İç Hastalıkları Ders Kitabının ikinci basımında bölüm yazarlığı,  Little's The Cat, Clinical Medicine and Management için çok sayıda bölüm ve diğer ders notlarında sayısız bölüm yazarlığı olmak üzere birçok makalede yazarlık ve ortak yazarlık yapmıştır.

Amerikan Kedi Hekimleri Derneği'nin yönetim kurulu üyesidir ve 2007 yılında organizasyonun başkanlığını yaptı. 1995'ten beri AAFP Feline Aşısı Tavsiye Paneli'nde bulunma ayrıcalığına sahiptir. Ayrıca ABVP sınav komitesi ve CE komitesinde gönüllü olarak çalışmış, Dünya Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Kongresi için bilimsel kurulda görev yapmış ve Vancouver 2001 toplantısında WSAVA Bildirilerinin editörlüğünü üstlenmiştir. Kuzey Amerika Veteriner Hekimlik Lisansı Sınav Komitesi (NAVLE) üyesi olarak, yeni mezunların yeterliliğini değerlendirmenin adil bir yolunu oluşturmak için üst düzey öğretmenler ve uygulayıcılar ile birlikte çalışmaktadır.Veteriner Bilgi Ağında (VIN) Feline Dahiliye klasörünü kurdu ve çevrimiçi ortamdaki birçok fırsat sayesinde hem çevrimiçi hem de dünyanın her yerindeki veteriner hekimlere,veteriner öğrencilere ve veteriner bakım uzmanlarına eğitim vermekten keyif almaya başladı. Feline Tıp ve Cerrahi Dergisi'nin Kuzey Amerika editörüdür.

‘’Gerçek hayatta’ eşi Jim ile beraber aynı evi paylaşıyor, yetişkin bir çocuğu var onu özlüyor, yemek pişirmeyi seviyor ve 3 kediye hizmet ediyor: Nimitz, Jules ve Harvey.

Kongre Mekanı

Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği

14. Uluslararası Sürekli Eğitim Kongresi

8-9-10 Kasım 2019

WOW İstanbul Hotels & Convention Center

Kongre Sekretaryası