Louise Allum

Louise allum

Profil

Barınak ve diş hekimliği öğretme konusunda hevesli, tutkulu, merhametli bir veteriner hekim.

 

İŞ GEÇMİŞİ

1 Ekim 2014-bugün

Barınak Tıp Programı-Başhekim

Royal Veteriner Koleji

Londra, İngiltere

RVC'de Barınak Tıp Programının geliştirilmesinden sorumluyum.

Bu oluşum veteriner adli tıp ve refah girişimlerini araştırma programlarını geliştirmeye yönelik 4 yardım kurumunun klinik iş birliğini kapsar. Son sınıf BVetMed öğrencilerinin, İngiltere’nin ilk özel barınağında yaptıkları staja rehberlik ediyorum ve benim görevim öğrencilerin, gelişmekte olan bu alanda ortaya çıkabilecek zorluklar ve getiriler için belirlenmiş olan güçlü anlayış ve beceriyi kazanmalarını sağlamaktır.

2017/18’de, Blue Cross Victoria ortaklığıyla, son sınıf öğrencileri için danışmanlık becerileri ve ulaşılabilir bakım odaklı bir haftalık yeni bir staj geliştirdim. 2018/19'da Wood Green ve RSPCA Harmsworth hastaneleriyle ortaklığımızı başlattık. 2019/20'de ek bir hafta ana staj hakkı kazandık. Bu, 2015’de 1 hafta olarak başlayan Barınak programının şuanda RCV (Royal Veteriner Koleji) son sınıf öğrencilerine 3 hafta olarak verildiği anlamına geliyor.

Alimentary strand - Diş Hekimliği öğretimi Ekim 2017

Ekim 2017'de ek bir proje olarak, yaklaşık 260 BVetMed 3. sınıf öğrencisi için Diş Hekimliği öğretimine yönelik bir ders düzenlemem istendi. Bu onların ders içindeki ana diş hekimliği eğitimidir. Diş hekimliği ile ilgilenen bir meslektaşımla (Alex Geddes) birlikte, öğrenme çıktıları,  4 ders dizisi ve bir saatlik diş hekimliği uygulaması tasarladık. Bu dersler temel bakıma göre hazırlandı ve çok iyi geri dönüş aldı; pek çok öğrenci, dişçilikle ilgili izleyici seminer olarak tasarlanan uygulamadan sonra, kurs rehberlerinden daha fazla diş hekimliği dersi talep etti.

1 Kasım 2009 - 1 Ekim 2014

Başhekim-Beaumont Sainsbury Hayvan Hastanesi

Royal Veteriner Koleji

Londra Üniversitesi

İngiltere

RVC'nin ilk görüş eğitim hastanesi/yardım kurumu stajı. Son sınıf RVC öğrencilerinin “Küçük Hayvan İlk Görüş” iki haftalık stajına ev sahipliği yapan büyük ve yoğun bir RCVS onaylı Hastane. Veteriner hekim ekibini hastane içerisinde yönetmek ve veteriner hekimlerin 3 yardım kurumunda (Dogstrust Harefield, Dogstrust Basildon and RSPCA Finsbury Park) çalışması ve yönetiminden sorumludur. Staj yöneticisiydim ve öğrenci bakımı ve geri bildirimlerinden sorumluydum.

5 Ocak 2009 - 1 Kasım 2009

Beaumont Sainsbury Hayvan Hastanesi (yukarıya bakınız)

Yardımcı Veteriner Hekim– Yardım kurumu merkezlerini kapsayan ilk görüş servisi

Mayıs 2000-Ocak 2009

Yardımcı Veteriner (Veterinary Assistant) - Barnfield House Veteriner Merkezi

405 Pinner Yolu

  1. Harrow

Middlesex

  1. Aşama küçük hayvan uygulaması. Daha çok kediler, köpekler ve küçük memeliler

Ağustos 1997- Mayıs 2000

Yardımcı Veteriner (Veterinary Assistant) - Helen Papworth Veteriner Cerrahi (şimdi Elizabeth Smiths Veteriner Cerrahi)

Biggleswade.

Bedfordshire.

Asistan Veteriner Hekim - Karma Uygulama – Daha çok küçük hayvan/at bazı çiftlik işleriyle birlikte.

ÖDÜLLER VE MESLEKİ DERNEK ÜYELİKLERİ

 

Jim Bee Eğitimci Ödülü - 2012 ve 2018

Royal Veteriner Koleji'ndeki öğretmenliği ve öğrenci öğrenimine yaptığı üstün katkı için ödüllendirilmiştir.

Bu ödül “öğrenci öğrenmesini geliştirmek için öğretimde örnek uygulama giriş ve gelişimini içeren üstün başarıyı teşvik etmek ve ödüllendirmek” için verilmiştir ve bir personel üyesi ya da öğrenci tarafından yapılan ilk adaylığı takiben; Müdür, Müdür Yardımcısı, Öğretmen Kalite Komitesi Başkanı, önceki yılın ödül kazananlarının temsilcisi ve Öğrenci Birliği Derneği Başkanının katıldığı bir panel ile karar verilmesine dayanır.

BVA (İngiliz Veteriner Birliği) Üyesi

ACV (Hayırsever Veterinerler Derneği) Üyesi – İngiltere

 

Nitelikler

PGCert Veteriner Hekim Eğitimi

Ağustos 2013 - Temmuz 2014

Kurum - Royal Veteriner Fakültesi, Londra Üniversitesi

Hak kazandı

 

Cambridge Üniversitesi

1992-1997

BVetMed Veterinerlik

MACantab- 1998

 

Southampton Üniversitesi

1989-1992

Lisans Farmakoloji ile Biyokimya-Birinci Sınıf

Son konferanslar / devam eden eğitim / eğitim gezileri

ACV (Yardımsever Veterinerler Derneği) konferansında konuşmacı. Glasgow Üniversitesi İngiltere – Sunum – Düşük maliyetle diş hekimliği. Ocak 2019

2019 yılı süresince Yardım Kurumu hastanelerine Diş eğitimi günlerini sürdürdü- Blue Cross Victoria, RSPCA Harmsworth, Wood Green the Animals Charity. Ders verme ve ilaveten atölye çalışmaları / dişçilik ve diş hekimliği radyografisi üzerine birebir eğitim.

Ayrıca..

  • 2018’de ortak PCVE / VEC’e katıldı (Cornell) ve araştırma posteri sundu / “Swap Shoppe” oturumunda yönetici olarak görev yaptı ve uluslararası Barınak Tıp Eğitimcileri (Shelter Medicine Educators) toplantısına katıldı.
  • PCVE 2017'ye (Missouri) katıldı - bir araştırma posteri sundu ve “Swap Shoppe” oturumunda yönetici görevi yaptı ve uluslararası Barınak Tıp Eğitimcileri (Shelter Medicine Educators) toplantısına katıldı.
  • 2016’da ABD’de Virginia’da düzenlenen PCVE (Temel Bakım Veteriner Hekim Eğitimcileri) konferansına katıldı (favorilerimden biri). PCVE’yi takiben Ulaşılabilir bakım zirvesinde panelde sunum yapmak ve tek Avrupalı konuşmacı olmak üzere davet edildi.
  • 2014 yılında İngiltere'de BSAVA ve ACV konferanslarına katıldı.

Son dönemdeki diğer etkinlikleri arasında, düşük gelirli evlerden gelen 37 kediyi kısırlaştırmak için, on öğrenciden oluşan ekibiyle birlikte düzenlediği “Kedileri Koruma kısırlaştırma hafta sonu” ve Dogstrust projesinin bir parçası olarak veteriner hekimlere cerrahi beceri dersi vermek üzere Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesi’ne yaptığı ikinci ziyareti yer almaktadır.

Vakıf Yöneticisi Görevi

Dogstrust – İngilterenin en iyi 15 yardım kurumundan biri

Bu yıl Dogstrust yönetim kurulna oylanmaktan gurur duydum ve ilk yönetim kurulu toplantıma Aralık 2017’de katıldım.

Medya

RVC boyunca son sınıf veteriner öğrencilerinin yolculuğunu içeren "Genç Veterinerler" BBC programında  yer aldım ve bu tv programını tanıtmak için ünlü BBC Radyo 4 programında "Kadınlar Saati"ne katıldım.

BBC Londra “Barking Mad” ve BBC yerel radyosu gibi çeşitli diğer radyo programlarına da çıktım.

Bu günlerde, Kanal 4 için çalıştığım Barınakların birinden yola çıkılarak hazırlanan yeni bir dizi çekimine yardımcı oluyorum.

İlgi Alanları

Futbol - Hillingdon Bölgesi Futbol Kulübü - Kulüp Sosyal Hizmetler Görevlisi (u12-u15 için okul futbolu)

 

Oğullarım ve kızımın çeşitli futbol takımları için oynadıkları oyunu düzenli olarak izlemekten keyif alıyorum.

 

Rayners Lane Baptist Kilisesi'nde Yönetici ekibindeyim ve Çocuk bayramları kulüpleri ve gençlik etkinliklerine yardım ediyorum.

Kongre Mekanı

Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği

14. Uluslararası Sürekli Eğitim Kongresi

8-9-10 Kasım 2019

WOW İstanbul Hotels & Convention Center

Kongre Sekretaryası